Boekbespreking - ‘Het Emotionele DNA’ Prof. Dr. Pierre Capel, 2017, Areial (Nol van Drunen)

Gevoelens bestaan niet, maar ontstaan. Het wordt steeds duidelijker volgens Pierre Capel dat gevoelens verbonden zijn aan keiharde biochemie. De gevoelens zijn niet alleen van invloed op het ontstaan en verloop van ziekten, maar ook bepalend voor de gezondheid en zelfs onze levensduur. Pierre Capel is emeritus hoogleraar experimentele immunologie aan de Universiteit van Utrecht. De laatste jaren heeft hij de biochemische achtergrond van sport, yoga en meditatie bestudeerd. Een hoofdstuk van zijn boek gaat over ‘Meditatie en de biochemie ervan’. De hersen doorbloeding verandert o.m. tijdens meditatie. De verminderde doorbloeding in de pariëtale kwab verdient daarbij extra aandacht. In dit gebied zijn onder andere het ervaren van ruimte en tijd en zelfbewustzijn gelokaliseerd. Het is een aantrekkelijke speculatie dat de verlaagde activiteit in de pariëtale kwab, die wordt gemeten tijdens meditatie, het spirituele dan wel transcendente aspect van meditatie verklaart. Deze verminderde doorbloeding zorgt namelijk voor een verlaagd zelfbewustzijn, en tezamen met een veranderd ruimte-tijdgevoel is het ervaren van een spirituele, tijdloze verbondenheid met de omgeving niet zo verbazingwekkend, volgens Pierre Capel.

Hij legt verder uit dat positieve en negatieve gevoelens, chronische stress een onvoorstelbaar sterke werking hebben op het ontstaan en verloop van allerlei ziekten, zoals onvruchtbaarheid, adelverkalking, depressie, tumoren, diabetes etc., maar ook bij symptomen als pijn en angst. Het boek is zeer toegankelijk geschreven en een leek als ik kan alles goed volgen, maar het is natuurlijk iets anders om het te reproduceren.

  • Aangemaakt op .
© 2018 VVM | website door Futuron 
Partners